Hyundai’nin Elektrikli Otomobil Hedefleri

– Hyundai, 2025 yılına kadar 44 adet elektrikli otomobil modeli satışa sunacak.
– Toplam yatırım 2030’da tamamlanacak ve miktarı da 7 milyar dolar seviyesinde olacak.
– Yeni nesil hibrit ve hidrojen yakıt hücreli yeni modeller de yolda.
– Kendi kendine gidebilen Robo Taksi’ler de 2021 yılında öncelikle Kore’de trafiğe çıkacak.

Hyundai Motor Grubu, “Temiz Çevre ve Güçlü Bir Gelecek” felsefesiyle üretimini gerçekleştireceği doğa dostu modellerle hem gelecek nesillere güçlü bir miras bırakmayı hem de kullanacağı yeni teknolojilerle otomotiv endüstrisine öncülük etmeyi amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni hedefler ve projeler doğrultusunda, 2025 yılına kadar 44 farklı yeni model üretecek olan Hyundai, özellikle elektrikli otomobilleriyle sektörün en fazla konuşulan markalarından biri haline gelecek. Ayrıca, hibrit ve hidrojen yakıt hücreli elektrikli modellerde de yenilikler olacak.

Global olarak, yıllık 1.6 milyon adetlik satış hacmine ulaşmayı hedefleyen Hyundai, anavatanı Kore’de de otonom sürüşe sahip sürücüsüz taksilerle de ulaşıma özel çözümler getirmek istiyor. “Robo Taksi” adı verilen sürücüsüz bu araçlar, 2021 yılında piyasaya çıkacak ve özellikle kalabalık şehirlerde güvenli ve konforlu ulaşım için hizmet vermiş olacak.

Öncelikli olarak Amerika ve Çin pazarlarında olmak üzere Hyundai, 2019 yılında da 13 yeni modelin lansmanını yaparak satışa sunacak.

Hyundai, 400 kilometreden fazla menzil sunabilen elektrikli modeller ve özellikle SUV sınıfı araçlara odaklanacak.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker ise, “Hyundai’nin üreteceği hibrit ve elektrikli modellerin çoğunlukla SUV’lardan oluşacak olması, diğer pazarlar gibi ülkemizi de yakından ilgilendiriyor. Çünkü SUV modeller, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yükselen bir grafiğe sahip. Biz de Hyundai Assan ailesi olarak, satış ve satış sonrasındaki hizmetlerimize elektrikli modelleri de eklemeyi çok istiyoruz ve bu doğrultuda bir çok firma ile yakın temas halindeyiz. Özellikle, konforlu yapısı ve şık tasarımıyla bir çok kişinin ilgisini çekebilecek KONA Electric modelimizin Türkiye’de satılması adına önemli adımlar atmaya başladık. Yakın bir gelecekte KONA EV modelimizi satışa sunmak için çalışmalarımızı hızlandırdık” dedi.

Kaynak: otomobilkampanyalar.com – Otomobil Haberleri 

Otomotivde Çevreci Teknolojiler
Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili
Çevreci Teknolojiler
Enerji Verimliliği
İklim Değişikliği