Hyundai Assan’ın Çevre Politikası Ödül Aldı

Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri’nde kategoriler arasında en büyük ödül olan “Büyük Ölçekli İşletme Ödülü”ne layık görüldü.

Bu yıl 25.’si yapılan Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Ödülleri, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla düzenlenen bir törende sahiplerini buldu. Hyundai Assan, Türkiye çapında sekiz ayrı kategoride dağıtılan ödüllerin en büyüğü “Büyük Ölçekli İşletme Ödülü”ne layık görüldü.

Hyundai Assan fabrikası ve çalışanları, çevreye olan duyarlılıklarını da ödül aldıkları projelerle gösteriyorlar. Fabrikada kullanılan su yönetimine fazlasıyla önem veren Hyundai Assan, yaptığı yatırımlarla üretimde ihtiyaç duyduğu suyun %40’ını geri kazanılmış sudan karşılıyor. Enerji verimlilik projeleriyle üretimde tükettiği enerjiyi yarı yarıya indirirken, emisyon değeri de takip sistemleriyle radikal değişimler kaydetti. Bu önemli sorumluluk ve çevre bilincine tedarikçi firmalarını da dahil etti ve yaygınlaştırmayı başardı.

Hyundai Assan, yalnızca ürettiği araçların kalitesiyle değil, bu araçları üretirken kullandığı teknikler ve metodlarıyla da değerini kanıtlamış oldu. Hyundai Assan Üretim Direktörü Uygur Koşal, ödülü Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un elinden alırken yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen projelerin ve çabaların takdir edilmesinin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, bu yöndeki çalışmalarına devam edeceklerini dile getirdi.

Kaynak: otomobilkampanyalar.com

Trafik yoğunluğuna “düşük emisyon alanı” önlemi
Araçlardan Salınan Partiküller İnsan Sağlığını Nasıl Tehdit Ediyor?
Dünyada Yılın En Çevreci Otomobili 2019
Hyundai’nin Elektrikli Otomobil Hedefleri
Karbon Ayak İzi