Evinize Renk Katacak Dekoratif Taş Kaplama Modelleri

Taş kaplamalar iç mekân duvarlarında dekoratiflik amacı ile kullanılan doğal kaplama ürünleridir. Bu tarz kaplamalar çoğunlukla doğal taşlardan imal edilmektedir. Son yıllarda birçok insan evlerinin ya da ofislerinin duvarlarında estetik görünüm için taş kaplamaların kullanımını artırmıştır. Taş kaplamalar yalnızca iç mekânlarda kullanılmaz. Dış mekânlarda kullanılmak üzere de hazır olarak satılan özel panellerdir. Hazır panel olarak satılmaları uygulama konusunda daha pratik olunmasını sağlamıştır. Taş duvar panelleri sayesinde yaşam alanlarınızın içini ya da dışını bambaşka bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Duvarlarınız bu paneller sayesinde oldukça zevkli ve şık görünecektir.

Dekoratif taş kaplaması ürünleri özellik açısından birçok farklı renk seçenekleri ile üretilmişlerdir. Kullanıldıkları mekânlara doğallık havası katarlar. Ayrıca duvar panelleri, birden fazla taş çeşidinin bir araya getirilmesi ile üretilmişlerdir. Çoğunlukla iç mekânlarda kullanıldıkları içinde son derece hafiftir. Uzun süre dayanıklı olmaları ve monte edildikleri duvarın boya istememesi sebebi ile çok sık tercih edilmektedir. Dekoratif taş kaplaması gerek doğal taş görüntüsünden gerekse de pratikliği sebebi ile uzun bir süre evlerde ve mekanlarda yerini almaya devam edecek gibi gözüküyor.

Dekoratif taş duvar panelleri genel olarak iç mekânlarda tercih edilmektedir. Ancak dış mekânlarda kullanmak isteyen müşteriler için de daha dayanıklı taşlardan üretilen paneller bulunmaktadır. Son yıllarda bir oldukça popüler hale gelen taş duvar kaplamaları, farklı renk seçenekleri ile ev, iş yeri ya da restoranınızı dekore etmek için çok iyi bir fikir olabilmektedir.

Bambaşka Bir Görünüm için Dekoratif Taş Kaplama

Dekoratif taş panellerin duvarlara uygulaması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Özellikle uygulanacak duvarın yüzeyinin hazırlanması çok önemlidir. Kullanılacak panel taştan üretildiği ve ağırlığı olduğu için yüzeyin hazır olması ekstra bir önem arz etmektedir. Panelin kaplanacağı duvarın yüzeyinde daha önceden yapılmış bir alçı ya da boya işlemi bulunuyor ise, ilk olarak alçının ya da boyanın çentik yapılarak çıkarılması gerekmektedir. Çentik işlemi tamamlandıktan sonra duvar astar atılmalıdır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra ise, duvar yüzeyine sürülen çimento temelli yapıştırıcılar ile birlikte dekoratif taşlar duvara yapıştırılmaya başlanabilmektedir. 

Taş duvar kaplamalarında çok sayıda renk seçeneği bulunmaktadır. Ancak birçok müşteri doğal görünüm tercih ettiği için renkli modeller çok sık seçilmemektedir. Genellikle iç mekânlarda doğal taş görüntüsüne benzeyen taş duvar kaplamaları tercih edilmektedir. Bunun sonucunda da evlerde daha doğal bir hava yakalanmaktadır. Müşterilerin tercihlerine göre taş duvar kaplamaları üzerine farklı renk seçenekleri ile boya da yapılabilmektedir. Bu dekoratif ürünlerinin neredeyse hepsi üzerine boya yapılmasına uygun olacak kaplamalar ile üretilmiştir. Ancak boya yapıldıktan sonra ürünlerin doğal havasının kaybolması sebebi ile çok fazla tercih edilmemektedir. Eğer sizde evinizde ya da ofisiniz de taş duvar kaplamaları ile doğal bir hava yakalamak istiyor iseniz, boya yaptırmamanızı öneriyoruz. Bunun yerine dekoratif ürünler için evimcom adresine ziyarette bulunabilir ve arzu ettiğiniz şıklığa kavuşabilirsiniz.

Dekoratif Doğal Taşlar ile Harika Görünüm

Doğal taşlar uzun süre dayanıklı ve görsel açıdan oldukça estetik görünmesi sebebi ile çok fazla tercih edilmektedir. Evlerde en çok kullanıldığı bölümler odağı o yöne çekmek amacı ile televizyon ünitelerinin arkasında bulunan duvarlardır. İş yerlerinde ise en çok yine o yöne ilginin çekilmesi için ofis masalarının arkasındaki duvarda kullanılmaktadır. Bu tarz duvarlara kaplama yapılırken en fazla tercih edilen renk ise koyu renkli taş kaplamalardır. Eğer odağı tek bir duvara toplamak ve mekânı daha geniş gösterip, diğer duvarları yansıtmak istiyor iseniz koyu renkli olanları tercih etmenizi öneririz. En çok tercih edilen diğer taş duvar kaplaması renklerinden biri de kiremit rengi olanlardır. Kiremit rengi taş duvarlar inşaat malzemesi olarak kullanılan tuğla izlenimini vermektedir ve mekân içinde doğal bir hava yakalamak isteyen müşteriler tarafından tercih edilir.