PTT Maske Siparişi

PTT Kargo ile maske dağıtımı ve E-Devlet üzerinden maske siparişi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda vatandaşlara maske dağıtılacağı açıklandı.

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden maske siparişi nasıl verilir?

Maske satışlarının yasaklanması ile ücretsiz maske siparişi e-Devlet üzerinden verilebiliyor. PTT Kargo aracılığı ile maskeler başvuru yapanlara ulaştırılıyor.

E-Devlet maske başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet kapısından ücretsiz maske temini ile ilgili aşağıda yer alan link üzerinden başvuru yapılabiliyor.

E-Devlet ücretsiz maske talebi

ePTTAVM üzerinden maske siparişi nasıl verilir?

PttAVM.com internet sitesi üzerinden yapılan duyuru şu şekilde:

Değerli Vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın Talimatı ile T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

ePTTAVM üzerinden ücretsiz maske siparişi için aşağıda yer alan link üzerinden başvuru yapılabiliyor.

ePTTAVM ücretsiz maske siparişi

ePTTAVM ve e-Devlet maske başvurusu detayları:

Aile üyelerinin bilgilerini doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlanabiliyor. Ayrıca PTT maske siparişi için bilgilerinizi güncelleyebilir veya maske siparişinizi iptal etmek istiyorsanız, talebinizi iletebilirsiniz.

Vatandaşların her hafta, içinde 5 adet olan 1 paket maske alma hakkı bulunuyor.

PTT maske siparişi için istenilen bilgiler; T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, ad soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi, İl, İlçe, Mahalle/Köy ve açık adres bilgileri.

Maskeler PTT Kargo ile belirtilen adrese ücretsiz olarak ulaştırılabiliyor.

Maske nasıl kullanılmalı?

ePTTAVM tarafından ücretsiz gönderilen maskelerin nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili maske kullanma kılavuzuna aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Maske Kullanma Kılavuzu


Kargo yoluyla Koronavirüs (Covit 19) bulaşır mı?

Dünya Sağlık Örgütü ve Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi kargo taşıma vasıtasıyla söz konusu virüsün bulaşmayacağını  açıklamıştır.

Posta veya kargomu dağıtıcı ile temas olmadan nasıl teslim alabilirim?

PTT Kargo, koronavirüs salgınının etkilerini en aza indirmek amacıyla başlatılan uygulama ile müşterilerine kargolarını ”Temassız Teslim” yöntemiyle adreslerine ulaştırmaktadır. PTT Kargo personeli ile müşterilerin temasını mümkün olduğunca azaltmak amacıyla geliştirilen yeni sistem sayesinde, Kargo, Kurye ve Taahhütlü (nitelikli gönderiler ve tebligat hariç) gönderilerde, üzerinde alıcı GSM numarası olan gönderilere gelen teslim kodununun kargo teslimi sırasında dağıtıcı personele söylenmesi yeterli olmaktadır. Bu sayede teslim tutanağına imza atılması işlemi olmadan, teslimat temassız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda, temassız teslim ile mümkün olmayan kargoların tesliminde kendi kaleminizle imza atmanızın önemli bir kural olduğunu da hatırlatalım.

Koronavirüs Önlemleri
Corona Virüsü: COVID-19
Koronavirüs Aşı Çalışmaları
Evde Çalışırken Nasıl Beslenmeliyiz?
Cep Telefonlarının Virüslere Karşı Temizliği